Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Vám i Vašim čtyřnohým miláčkům přejeme                                          mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2012!

 

 

Tornado alias Tedík na bažantích honech na Konopišti

Výsledky Podzimních zkoušek v Ejpovicích 28.10.2011  

Na klubových Podzimních zkouškách v Ejpovicích pořádaných Retriever-klubem CZ startovalo celkem 23 retrieverů, zvítězil flat Fabricio Brown Aknel Top Simony Rezkové s celkovým počtem 184 bodů. 10 psů dokončilo zkoušky v I.ceně, 5 ve II.ceně a 4 ve III.ceně. 3 retrieveři neobstáli a 1 vůdce ze zkoušek odstoupil.

Pamlsky pro psy od Natural Balance - NOVINKA na Rupert.cz

  

Pečená pochoutka pro psy- novinka v nabídce eshopu Rupert.cz. Výživné pamlsky s jehněčím masem nebo s kuřetem pro štěňata, dospělé psy i psí seniory. Vynikající pro výcvik psa i během předvedení psa na výstavě. Vhodné jako pamlsky během rekonvalescence. Balení 454g. Vice najdete na stránkách Rupert.cz nebo ZDE 

Tornado alias Teddy a Xtréme zvaný Rupert  v  MF Dnes

.

Fenka labradorského retrievera z chovu Jiřinky Kolářové

Nabízí se černá fenka labradorského retrievera ze špičkového chovu Jiřinky Kolářové. Další informace získáte na stránkách chovné stanice Orinco nebo přímo ZDE V případě Vašeho zájmu prosím piště na email jirina.kol@centrum.cz nebo  přímo volejte Jiřinku na 728366978 Děkujeme.

Úspěch na V. Mezinárodní soutěži retrieverů Libějovice 2011

 

Flatka Airin od Stříbrných rud vedená Alicí Valentovou bodovala na V.MSR v Libějovicích, OMS Strakonice. S tituly res.CACIT a CACT skončila na druhém místě za Kerrym Chlupaté štěstí Ivy Nollové. Na letošním MSR startovalo celkem 19 psů, zkoušky dokončilo 11 psů. Kompletní výsledky a fotogalerii najdete ZDE

 

Reportáž o honech na divoké kachny v Magazínu MF Dnes

Náročný víkend 1.-2.října 2011 v Nezdřevě: Lesní zkoušky retrieverů a Národní Field Trial pro retrievery - hon na kachny  

Na sobotních Lesních zkoušek retrieverů, které pořádal  Retriever-klub CZ v Nezdřevě, startovalo celkem 8 psů, úspěšně dokončilo 7, z toho 4 v první ceně, 2 ve druhé ceně a 1 pes ve třetí ceně. Zkoušky vyhrál s plným počtem bodů Chunny Chlupaté štěstí "U" vedený Monikou Kratochvílovou. Na třetím místě se v I.ceně umístila Daisy Zlatá kudrnka s Michalem Klasnou, hned za ní na čtvrtém  místě rovněž v I.ceně skončil Extréme the Best Baron alias Rupert s Radkou Humlovou. Dále se na šestém místě ve II.ceně umístil Tornado the Best Baron "U" vedený Danem Maternou a na sedmé příčce zkoušky dokončila ve III.ceně Ashley od Hradu Valdek s Alicí Valentovou.

V neděli jsme se již v menším počtu zúčastnili Národního Field Trialu, rovněž pořádaného Retriever-klubem CZ. Zkoušky proběly během honu na kachny, pořádaných MS Háj Nezdřev celkem v pěti lečích. Trial vyvrcholil na pohled krásným rozstřelem mezi labradorem Brixem Cyrcon Sagitarius"U" s Lubošem Červeným a flatkou Jackie z Kroukártí"U" vedenou Jolanou Kolářovou. Ta nakonec o pár vteřin zvítězila a zkoušky vyhrála. Chunny Chlupaté štěstí "U" s Monikou Kratochvílovou a Airin od Stříbrných rud "U" s Alicí Valentovou dokončili zkoušky v I.ceně, Tornado the Best Baron "U" vedený Danem Maternou dokončil trial ve II.ceně.Fotogalerii Lesních zkoušek retrieverů od Áji Klasnové najdete ZDE.

  

Výsledky OVVR Ejpovice 28.9.2011  

 28.9.2011proběhly v honitbě MS Ejpovice zkoušky Ověření vrozených vloh retrieverů, OVVR, pořádané Retriever - klubem CZ. Zkoušek se zúčastnilo celkem 13 psů plemen zlatý retriever, labradorský retriever, flat coated retriever  a chesapeake bay retriever. Zkoušky úspěšně dokončili všichni psi. Vítězem se stal golden Coffi z Velkých nadějí vedený M. Pavlíkem, který získal plný počet bodů a vždy aportoval zvěř. Hlavním sponzorem zkoušek byl  "psí" eshop RUPERT.CZ Fotogalerii ze zkoušek od Dana Materny si můžete prohlédnout ZDE Další fotogalerie Petry Bednářové je pro Vás připravena ZDE   

Úspěch na klubových Speciálních zkouškách z vodní práce

První dvě místa obsadili naši zástupci na Speciálních zlouškách z vodní práce retrieverů, které pořádal Retriever - klub CZ ve Vacíkově. S maximálním počtem bodů zvítězila flatka Ashley od Hradek Valdek vedená Alicí Valentovou, na druhém místě se ztrátou 4 bodů Daisy Zlatá kudrnka vedená Michalem Klasnou si ovšem ze zkoušek odnesla svůj první titul CACT. Zkoušek se zúčastnilo celkem 15 psů plemen zlatý retriever, flat coated retriever a labradorský retriever, úspěšně dokončilo 13 psů. Blahopřejeme!

Chunny Chlupaté štěstí - golden retriever roku 2010 a další  úspěchy na klubové výstavě Retriever - klubu CZ v Oslavanech

  

C.I.E.,InterCH,GrandCH CZ,MultiCH Chunny Chlupaté štěstí "U" byl na klubové výstavě psů v Oslavanech vyhlášen Psem roku 2010 plemene zlatý retriever s celkovým součtem  670 bodů. Chunny rovněž zabodoval přímo na výstavě a odnesl si ocenění V2 res.CAC ve třídě pracovní. Hned za ním s titulem V3 skončil Porthos the Best Baron. Oba psi také startovali na Mezinárodních všestranných zkouškách přinášení retrieverů ve Zlíně. Chunny s vůdkyní Monikou Kratochvílovou dokončil zkoušky v I.ceně s celkovým počtem 345 bodů, Porthos vedený Ájou Tomečkovou se umístil rovněž v I.ceně s počtem 341 bodů. Chunny Chlupaté štěstí se také prezentoval na Moravskoslezské národní výstavě psů v Brně, oceněný titulem V1 CAC. Dále startoval na III. Jihomoravském derby KCHLS ve Věchnově. Podzimní zkoušky dokončil v II.ceně, Speciální zkoušky z vodní práce retrieverů pak v I. ceně a získal titul res. CACT. Celkově se na derby umístil na 5.místě. Blahopřejeme!

Nácvik na OVVR v Ejpovicích 

Za deštivého počasí jsme v neděli 18.září 2011 uspořádali v Ejpovicích nácvik na OVVR. Cvičli jsme vodní i polní disciplíny. Tréninku se zúčastnilo 12 psů plemen golden retriever a labradorský retriever, 2 štěňátka se přijela na nácvik socializovat.   

Daisy vyhrála Speciální zkoušky z vodní práce  

Daisy Zlatá kudrnka vedená Michalem Klasnou zvítězila na Speciálních zkouškách z vodní práce ohařů, retrieverů a malých plemen  pořádaných OMS Rokycany v Kařeze. Celkový počet 134 bodů /známka 3 z disciplíny klid na stanovišti, jinak vše ve "čyřkách"/, I.cena a titul Vítěz zkoušek. Až na jednoho odstoupivšího ohaře dokončili úspěšně zkoušky všichni psi. Skutečnou kuriozitou byla startující fena stafordšírského bulteriéra, která zkoušky dokončila ve II.ceně. 

Hony na kachny v západních Čechách 

  

Hned ve čtvrtek 1.září jsme využili pozvání a vyrazili na týden na kachní hony do západních Čech, a to ve složení Radka Humlová s Oliverem, Ali Šašková se Stelinkou, její sourozenec Tedík s Danem Maternou a o něco později naše řady rozšířili Ája a Michal Klasnovi s Ejmou. Jednalo se o poplatkové hony, kde střelci byli až na pár výjimek bez lovecky upotřebitelných psů. Vzhledem k denním výřadům 800 - 1200 kachen si to naši goldeni užili. 

Daisy dokončila podzimní zkoušky s plným počtem bodů

V sobotu 3.srpna 2011 startovala Daisy Zlatá kudrnka vedená Michalem Klasnou na Podzimních zkouškách pořádaných OMS Rokycany. Zkoušek se zúčastnilo celkem 10 psů, 7 ohařů, 2slídiči a jeden retriever. Zatímco 3 ohaři zkoušky bohužel nedokončili, Daisy prošla všechny disciplíny s plným počtem bodů. Gratulujeme!

Fotogalerie z nácviku na OVVR  28.8.2011 v Ejpovicích

Fotografie z nedělního náviku na OVVR od Áji Klasnové si můžete prohlédnout ZDE. Druhá fotogalerie od Martiny Horké je pro Vás připravena ZDE.

Propozice na Klubové podzimní zkoušky v Ejpovicích  

Na stránkách Retriever-klubu CZ  najdete nyní propozice na Klubové podzimní zkoušky retrieverů, které se budou konat  28.10.2011 v Ejpovicích.  Přihlašovat se můžete i on line přímo z klubového webu.

Mezinárodní výstava psů Interdog Bohemia Mladá Boleslav  27.-28.8. 2011

V sobotu 27.8.2011 jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v Mladé Boleslavi s následujícími výsledky:

Golden retriever Chunny Chlupaté štěstí třída  pracovní V1 CAC

Golden retriever Porthos the Best Baron třída pracovní V4

Goldenka Daisy Zlatá kudrnka třída mladých V

Flatka Ashley od Hradu Valdek třída mladých V3

CHUNNY BODUJE NA VÝSTAVÁCH I NA ZKOUŠKÁCH


6.8.2011 Národní výstava psů CWC (CAC) - Legnickie Pole, Polsko
C.I.E.,InterCH,GrandCH CZ,MultiCH CHUNNY Chlupaté štěstí "U" - tř.šampionů: V1,CWC
rozhodčí: Burski Wojciech (PL)

VIII. ročník Poháru světa myslivosti Kosičky (KCHLS) 13. - 14.8.2011
13.8.2011 KPZ-nastoupilo 19 psů, dokončilo 12, 1 v I.ceně, 5 v II.ceně, 6 ve III.ceně a 7 nedokončilo.
14.8.2011 KSZVP-nastoupilo 22, dokončilo 8, 5 v I.ceně a 3 ve II.ceně
-celkově pohár došlo 6 psů

C.I.E.,InterCH, GrandCH,MlutiCH CHUNNY Chlupaté štěstí
celkově 3.místo
KPZ-III.cena, 165 bodů, limitní známka 1 na markingu
KSZVP-I.cena, 131 bodů, CACT a Vítěz zkoušek
 
19.8.2011
Chunnýskovi byl oficiálně přidělen titul GrandCH SK. Je to jeho 10. dokončený šampionát krásy!
 
20.-21.8.2011 Národní výstava psů / Mezinárodní výstava psů Lipsko, Německo
C.I.E.,InterCH,GrandCH CZ, SK,MultiCH CHUNNY Chlupaté štěstí "U" - tř.šampionů: V3 a V2,res.CAC                   rozhodčí: A. Korósz (H) a D.Harms (D). Chunny se stal čekatelem Německého klubového šampiona.

 

3.ročník Podbrdského poháru v médiích

MF Dnes

 Rokycanský deník

 

PODBRDSKÝ POHÁR 13.-14.8.2011 

O víkendu 13. a 14. srpna 2011 proběhl v honitbě MS Javor Hrádek třetí ročník Podbrdského poháru, dvoudenních zkoušek pořádaných Retriever - klubem CZ. Soutěž zaštítil starosta Hrádku u Rokycan pan Jaroslav Perlík, který též věnoval pohár pro vítěze. Startovalo 12 psů plemen golden, labrador, flat coated a chespeake bay retriever. Sobotní Lesní zkoušky retrieverů vyhrál golden retriever Porthos the Best Baron vedený Ájou Tomečkovou, nedělní Speciální zkoušky z vodní práce retrieverů vyhrála flatka Airin od Stříbrných rud s Alicí Valentovou. Celkovou vítězkou Podbrdského poháru se stala flatka Chessy Bonny Dux vedená Hankou Rosochovou, které moc blahopřejeme! Vítězem poháru se stane pes, který absolvuje obě zkoušky v I.ceně a má nejvyšší součet bodů z obou zkoušek. Loňský obhájce Canny z Královských teras s vůdkyní Monikou Janderkovou měl sice vyšší součet bodů, ale díky limitní známce z práce na barvě spadl do II.ceny a o vítězství tak přišel. Poděkování patří rozhodčím za korektní posuzování, vůdcům za sportovní chování i pěkné výkony jejich psů, mysliveckému sdružení Javor Hrádek za poskytnutí honitby, všem sponzorům a týmu organizátorů za přípravu zkoušek. Fotogalerie z Podbrdského poháru je připravena ZDE

Chunny:  ResCACT  a  nominace  na  Derby  KCHLS  2012

  

Na celkovém 4.místě skončil Chunny Chlupaté štěstí vedený Monikou Kratochvílovou na II. Výhodočeském  derby KCHLS 30.-31.7.2011 v Bříšťanech. Speciální zkoušky z vodní práce retrieverů dokončil v I.ceně s titulem Res.CACT,  Podzimní zkoušky pak v II.ceně. Tím se nominoval na vrcholovou akci KCHLS, Derby 2012, Mezinárodní zkoušky přinášení retrieverů. Na zkouškách startovalo celkem 12 psů, dokončilo 6.

 

Fotogalerii z dvoudenního nácviku na Podbrdský pohár SZVPR + LZ           v Hrádku u Rokycan  30.-31.7.2011  si můžete  prohlédnout  ZDE

 

Propozice na OVVR v Ejpovicích  

Na stránkách Retriever-klubu CZ  najdete nyní propozice na Ověření vrozených vloh retrieverů / OVVR /, které se budou konat  28.9.2011 v Ejpovicích.  Přihlašovat se můžete i on line přímo z klubového webu.

Chunny Chlupaté štěstí slovenským Grandšampionem 

Golden retriever C.I.E., InterCH, Grand CH CZ, Multi CH, Chunny Chlupaté štěstí "U" získal 23.7.2011 na MVP ve Velké Idě titul V1 CAC a tím si "doběhal" titul slovenského Grandšampiona. Blahopřejeme!

Poslední volná místa na generálku na Podbrdský pohár 

Avízujeme poslední dvě volná místa na dvoudenní nácvik na Podbrdský pohár, který pořádáme o víkendu 30.-31.7.2011. V sobotu budeme cvičit na lesní zkoušky, v neděli pak vodní práce. Tentokrát nepůjde o klasické nácviky, formou generálky si projdete všemi disciplínami a rozhodčí ohodnotí výkony Vašeho psa do soudcovské tabulky. Zájemce prosíme, aby kontaktovali Michala Klasnu na email klasici@email.cz .

 

Ashley bodovala na SZVPR v Jankově u Benešova 

Titul CACT a celkově 5.místo si odvezla  flatka Ashley od Hradu Valdek ze Speciálních zkoušek z vodní práce retrieverů, které pořádal v neděli 24.7.2011 Retriever - klub CZ v Jankově u Benešova. Zkoušky také úspěšně absolvovala Daisy Zlatá kudrnka, a to ve 3.ceně. Po OVVR to byly její první zkoušky z lovecké upotřebitelnosti. Celkem na  zkouškách startovalo 21 psů plemen golden, labrador, flat coated a curly coated retriever. 3 psi zkoušky bohžel nedokončili.

Nové fotogalerie ze Zkoušek přinášení retrieverů v Nezdřevě

Přinášíme dvě nové fotogalerie ze Zkoušek přinášení retrieverů, které se konaly 25. - 26.6.2011 v Nezdřevě. Fotografie od Ivy Uriánkové si můžete prohlédnout ZDE, fotogalerie Luboše Červeného je ke shlédnutí ZDE.

 

Podbrdský pohár obsazen

Počet účastníků na  Podbrdský pohár, složený z klubových Lesních zkoušek retrieverů a Speciálních zkoušek z vodní práce retrieverů  2x CACT, který se bude konat 13. - 14. srpna  2011 v Hrádku u Rokycan, se již naplnil, zkoušky jsou plně obsazeny včetně náhradníků.

Porthos bodoval na NVP v Mladé Boleslavi: CAC a BOB

 

Golden retriever Porthos the Best Baron s paničkou Ájou Tomečkovou zabodoval v sobotu 16.7. 2011 na Národní výstavě psů v Mladé Boleslavi. Nejdřív ziskal v pracovní třídě ocenění CAC, poté se stal Národním vítězem a nakonec úspěch završil
titulem BOB.Není náhodou, že si tento pejsek udržuje skvělou výstavní i pracovní kondici díky krmivu Natural Balance a o výstavní úpravu a skvělý vzhled se stará luxusní francouzská kosmetika Anju Beauté. Na výstavě se také prezentovaly
goldenka Daisy Zlatá kudrnka s oceněním výborná a flatka Ashley od Hradu Valdek jako V3. Blahopřejeme! 

Fotogalerii z dvoudenního nácviku na Podbrdský pohár SZVPR + LZ           v Hrádku u Rokycan  9.-10.7.2011  si můžete  prohlédnout  ZDE

Chunny:  2x CACT  a  nomince  na  World  Champion  of  Champions 

Golden retriever C.I.E., ICH, MultiCH, GrandCH Chunny Chlupaté štěstí "U" slaví nové úspěchy. 3.července 2011 vyhrál s plným počtem bodů po rozstřelu klubové Speciální zkoušky z vodní práce retrieverů v Polomu u Přerova a získal titul CACT. O dva dni později, 5.července 2011 skončil na klubových Podzimních zkouškách v Lichnově na Bruntálsku také s plným počtem bodů na třetím místě a opět získal titul CACT. Od 10.května 2011 je držitelem titulu C.I.E., Mezinárodní výstavní šampion. Jedná se o nejvýznamnější výstavní titul, k jeho získání je třeba obdržet 3x titul CACIB ve třech různých státech vždy od různých rozhodčích. Chunny získal titul CACIB dokonce v pěti zemích - v Česku, Slovensku, Maďarsku, Chorvatsku a Rakousku. Zároveň se tímto nominoval na prestižní World Champion of Champions 2011, který se koná v 12. listopadu Bruselu. Blahopřejeme!

 

Úspěch na  Zkouškách  přinášení  retrieverů v Nezdřevě

  

Flatka Airin od Stříbrných rud vedená Alicí Valentovou zvítězila v těžké konkurenci výborně připravených psů na dvoudenních Zkouškách přinášení retrieverů v Nezdřevě. Po rozstřelu s goldenkou Keirou Knightley Artemis Gold Jany Baslové v disciplíně handling dvou kusů pernaté získala s plným počtem 204 bodů v první ceně titul CACT a stala se vítězkou zkoušek. Z 10ti psů dokončilo zkoušky 9, z toho  8 v I.ceně a jeden ve II. ceně. Na třetím místě s 202 body, v první ceně a s titulem Res.CACT, se umístil golden retriever Chunny Chlupaté štěstí vedený Monikou Kratochvílovou, na sedmém místě v první ceně a bodovým odnocením 200 golden retriever Tornado the Best Baron s Danem Maternou. Kompletní výsledky najdete na webu Retriever klubu CZ v sekci Lovecké zkoušky. Fotogalerie Luboše Červeného je pro Vás připravena ZDE

Pozvánka na dvoudenní nácvik na Podbrdský pohár   

Zveme Vás na další z nácviků - tentokrát s podtitulem "Podbrdský pohár".
A jak sám název napovídá, půjde o nácvik na tyto prestižní dvoudenní zkoušky (SZVPR a  LZ).
Nejedná se o "generálku" Podbrdského poháru, proto jste zváni všichni Vy, kdo zatím jen přemýšlíte o účasti, ale i Vy,
kteří  se chcete zúčastnit i jiných LZ nebo SZVPR.
 
Nácviky se konají ve dnech 9.a 10.7. 2011 v honitbě MS Javor Hrádek, přesný čas a místo srazu upřesníme.
 
Sobota 9.7.2011 - nácvik na Speciální zkoušky z vodních prací retrieverů (SZVPR) - maximální počet psů 15.
 
Neděle 10.7.2011 - nácvik na Lesní zkoušky (LZ) - maximální počet psů 12
 
Na nácviku budou platit pravidla, se kterými se prosím před závazným potvrzením Vaší účasti seznamte na tomto webu v sekci "výcvik". 
 
Cena jednoho nácviku je 350,- KČ, při účasti na obou nácvikových dnech je cena zvýhodněná a to 500,-KČ za psa.
 
Prosíme o závazné potvrzení Vaší účasti včetně upřesnění, kterého nácviku se chcete zúčastnit, na email klasici@email.cz.
 

 

Nácvik na OVVR proběhl v Ejpovicích v neděli 19.6.2011

V neděli 19.6.2011 se  v honitbě v okolí Ejpovic uskutečnil další z řady nácviků, tentokrát  specializovaný pro začátečníky a méně pokročilé, pro ty, kteří by rádi v letošním roce úspěšně absolvovali OVVR. Nácviku se za velmi proměnlivého počasí účastnilo 17 psů. Mimo plemen retrieverů - goldenů, labradorů a flatů s námi cvičil také mladý bulteriér. Fotografie z nácviku od Ali Šaškové a Josefa Levého můžete vidět ZDE

Porthos the Best Baron vyhrál barvářské zkoušky

Golden retriever Porthos the Best Baron vedený  Ájou Tomečkovou vyhrál s   plným  počtem 120 bodů v konkurenci 10ti psů  barvářské zkoušky, které  v sobotu 18. června 2011  uspořádal OMS Jihlava v honitbě Mysliveckého sdružení Zbilidy. GRATULUJEME!

 

Propozice a přihláška na Podbrdský pohár  LZ + SZVPR    2xCACT

Propozice a přihlášku na Podbrdský pohár složený z klubových Lesních zkoušek retrieverů a Speciálních zkoušek z vodní práce retrieverů  2x CACT  konaných 13. - 14. srpna  2011 v Hrádku u Rokycan najdete nyní  na webových stránkách Retriever - klubu CZ 

Daisy vítězkou OVVR,  Ashley na NVP Klatovy titul CAJC

Velký víkend si prožily naše dvě nejmladší, goldenka Daisy Zlatá kudrnka a flatka Ashley od Hradu Valdek. V sobotu na Národní výstavě psů byly oceněny Daisy ve třídě mladých V2, Ashley také v mladých získala skvělý titul CAJC. Dále nás zastupoval golden Xtreme the Best Baron alias Rupert, oceněný v mezitřídě Výborný  bez pořadí. Jiný Rupert, dovozce a internetový obchod Rupert.cz měl na výstavě po oba dny svůj prezentační stánek. V neděli pak Daisy vedená Michalem Klasnou  vyhrála OVVR pořádané Retriever klubem v Sulicích, druhé místo obsadila flatka Ashley s Alicí Valentovou.Obě mladé fenky s plným počtem bodů a s aportem zvěřě. Na třetím místě se umístil flat JCh Swallowsflight Startrack Hussy alias Rocky vedený Lenkou Topolovou. Není na škodu zmínit, že všichni tři pravidelně trénují na našich nácvikách v Ejpovicích. Všem moc blahopřejeme!

Tell Me the Best Baron U alias Stelina Českým šampionem krásy 

Tell Me the Best Baron U, Stelina,  získala celkem tři tituly V1 CAC, všechny na klubových výstavách retrieverů a tím naplnila podmínky pro udělení titulu Český šampion. Blahopřejeme! 

Den  Retriever  klubu  na  Konopišti  a  nácvik  v  Ejpovicích

V sobotu  28.5.2011 jsme se zůčastnili Dne Retriever klubu na Konopišti. Oblastní výstavy retrieverů pořádané při této příležitosti se zúčastnili dva naši zástupci: Daisy Zlatá kudrnka ve třídě mladých byla oceněna V3, Esara od Tří jasanů alias  Eimy ve třídě pracovní V2. Na louce vedle výstavních kruhů jsme připravili ukázky loveckého výcviků retrieverů. Hlavní výcvikář Retriever klubu pan František Kuneš radil zájemcům o výcvik a před malým publikem předvedly aportování flatky Airin a Ashley a golden Teddy. Na Dni Retriever klubu se také svým stánkem prezentoval eshop Rupert.cz, setkáte se s ním hned další víkend na výstavě psů v Klatovech. Následující den, v neděli, se v Ejpovicích uskutečnil nácvik, zaměřený především na aporty. Nácviku se zúčastnilo celkem 16 psů, další zájemce jsme museli s velkou omluvou odmítnout. Velkou fotogalerii z nácviku najdete ZDE.

 

Avízo: nácvik v Ejpovicích 29.5.2011

V neděli 29.5.2011 pořádáme nácvik na OVVR a na zkoušky lovecké upotřebitelnosti. Nácvik bude zaměřen především na aport. Stejně jako minule se bude konat v honitbách v okolí Ejpovic. Zájemce prosíme, aby kontaktovali Michala Klasnu na email: klasici@email.cz. Nácvik se uskuteční se zvěří a střelbou. Počet psů je omezen. Přesný čas a místo srazu upřesníme. Další informace o námi pořádaných nácvikových dnech  v rubrice  Výcvik.

Upozornění: nácvik je již plně obsazen.

CHUNNY  MEZINÁRODNÍM  ŠAMPIONEM  KRÁSY

 

V úspěšné výstavní i pracovní kariéře pokračuje Chunny, přesněji   ICH,GrandCH,MultiCH  (CZ,SK,PL,H,HR,A) Chunny Chlupaté štěstí "U" .

27.1.2011 oficiálně přidělen titul ICH (C.I.E.) - Mezinárodní šampion krásy

23.2.2011 oficiálně přidělen titul Österreichischer Champion

19.3.2011 NVP Nitra - třída šampionů-V2,res.CAC

1.5.2011 NVP Banská Bystrica - třída čestná-V1,CAC

 7.5.2011 slavnostní vyhlášení Anka poháru za rok 2010 na KVP v Humpolci:

Nejlepší výstavní pes plemene Golden retriever a nejlepší Dual Purpose

 

 

Fotogalerii  z  nácviku v  Ejpovicích  1.5.2011  si  můžete  prohlédnout  ZDE

Avízo: nácvik v Ejpovicích 1.5.2011

V neděli 1.5.2011 pořádáme nácvik na OVVR a na zkoušky lovecké upotřebitelnosti v honitbě v okolí Ejpovic. Zájemce prosíme, aby kontaktovali Michala Klasnu na email: klasici@email.cz. Nácvik se uskuteční se zvěří a střelbou. Počet psů je omezen. Přesný čas a místo srazu upřesníme. Další informace v rubrice  Výcvik.

Národní výstava psů Ostrava

V sobotu 9.4.2011 jsme vyrazili do Ostravy na Národní výstavu psů. Nejlépe dopadl Xtreme the Best Baron alias
Rupert v mezitřídě s oceněním "V2 Res.CAC", dále Tell Me neboli Stelina získala ve třídě pracovní ocenění "V",fenka  Daisy Zlatá kudrnka  v mladých "VD" ,  a nakonec Porthos ve třídě  pracovní  V4.

ROSALIE  A  PORTHOS  MAJÍ  ŠTĚŇATA 

V pátek 18. března 2011 se fence Rosalii the Best Baron, chovná stanice "Z Rotru",  narodilo 8 štěňat, 2 psi a 6 fenek. Tatínkem je Porthos the Best Baron "U". Jeho majitelka Ája Tomečková oslavila narození štěňat  den poté úspěšným složením Zkoušek z myslivosti. Nezbývá než všem blahopřát!

LOVECKÉ  ZKOUŠKY  A PRAVIDLA NA NÁCVIKY V ROCE 2011

V roce 2011 pořádáme pod hlavičkou  Retriever - klubu  následující zkoušky lovecké upotřebitelnosti:

  • 13.-14.08.2011   -   Podbrdský pohár  (složený ze SZVP a LZ)   2xCACT
  •        28.09.2011   -   OVVR Ejpovice
  •        28.10.2011   -   Podzimní zkoušky Rokycany   CACT
Před každými zkouškami uspořádáme nácviky. Zde Vám přinášíme bližší informace a zároveň Vás seznámíme s pravidly, které budou na nácvikách platit.
 
- před každými zkouškami,které pořádáme, připravíme 2 nácviky
- druhý nácvik bude jakási generálka vlastních zkoušek,zpravidla týden před zkouškou
- na tyto nácviky mají přednost psi a vůdci přihlášení na zkoušky
- další nácviky usořádáme podle Vašeho zájmu a časových možností
- maximální počet psů na nácviku je 14, budou rozděleni do 2 - 4 skupin
- většina nácviků se budou konat v okolí Ejpovic u Plzně
- nácviků se zúčastní zkušení výcvikáři,rozhodčí z výkonu loveckých psů
- termíny nácviků budou zveřejněny na těchto webových stránkách vždy 14.dní předem
- přihlášky na nácvik prosíme vždy emailem: danmaterna@email.cz
- kdo se dříve přihlásí, je přijat a dostane emailem  potvrzení
- jednotná cena za nácvik je 350,-Kč
- cena zahrnuje zvěř /bažant, kachna, králík/, střelbu z lovecké zbraně, honitbu
- doba nácviku závisí na počtu přihlášených,sraz účastníků v 9.00h,
  předpoklad je, že si každý pes a vůdce projdou alespoň jednou každou disciplínu ze zkoušek,
  na které se bude cvičit. Z našich zkušeností nácviky končí cca ve 15 - 17.hod.
- občerstvení zajistíme podle Vašich požadavků, není zahrnuto v ceně
 
Předem děkujme za dodržování těchto pravidel a již se těšíme na společný
výcvik retrieverů!

 

HON NA BAŽANTY A DOHLEDÁVKA DIVOKÉHO PRASETE

V sobotu 8.ledna 2011 jsme přijali pozvání Mysliveckého sdružení Lesy Staré Sedliště na jejich poslední hon na bažanty v této lovecké sezoně, a to  ve složení německá krátkosrstá ohařka Arka vedená Terezou Valáškovou a golden retriever Tornado s Danem Maternou. Za velmi proměnlivého počasí se střelilo 61 bažantích kohoutů a slepic. V neděli za úsvitu jsme na žádost myslivců vyrazili na dohledávku postřeleného prasete divokého.Nasazený pes Tornado pracoval na barvářské šňůře,zhaslého lončáka dohledal asi 800m od nástřelu a spolehlivě hlásil. Následovalo blahopřání lovci podle mysliveckých tradic.Po snídani jsme se odebrali  do honitby na dohledávku bažantí zvěře.
 

NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OLOMOUC  8.LEDNA 2011

Na Národní výstavě psů v Olomouci, která každoročně zahajuje výstavní sezónu, se předvedli někteří naši čtyřnozí zástupci.Výstavní premiéru zažila Daisy Zlatá kudrnka ve třídě feny - dorost. V silné konkurenci 9.ti  psů získala krásné 4.místo a ocenění "velmi nadějný". Dalším želízkem v ohni byl ve třídě pracovní pes Porthos s Andreou Tomečkovou, který si  vybojoval známku "výborný". Blahopřejeme!
 
 

 Zhodnocení výcvikové a zkouškové sezóny 2010 od rozhodčího pana Františka Kuneše                                  Vážení přátelé, reaguji na dopis prezidentky Ing. Evy Černé, který  jsme všichni obdrželi v konci roku 2010. Konstatuji, že z více jak osmdesáti procent je objektivní a pravdivý. Nechápu však požadavek, který byl vznesen na Kačině na změnu, úpravu zkušebního řádu platného od 1.1.2008, který podle mého názoru plně vyhovuje současné situaci i požadavkům výkonu práva myslivosti. A co již vůbec nechápu  je metodický postup přípravy možných změn a úprav. Je pravidlem, že požadavky na změny v tak důležitém dokumentu iniciují kluby a řídí ČMMJ. Je nedůstojné o této záležitosti jednat v sekcích a ještě s omezenou účastí (jen úzký kruh pozvaných). Při obhájení svého názoru vycházím z vlastní zkušenosti z více jak 35 leté praxe zkušebního komisaře. Mám aprobaci na všechny druhy zkoušek loveckých psů, sám jsem cvičil a vedl při zkouškách téměř všechna lovecky upotřebitelná plemena loveckých psů, nikdy jsem nepodal protest za 45 let výcviku  proti posuzování rozhodčího, nikdy nebyl podám protest proti mé práci jako rozhodčího. Myslím, že  je to tím, že ctím zkušební řád a dřív než jsem se naučil být úspěšný, naučil jsem se přijímat prohru. Tento fakt mnohým našim kolegům chybí a snaží se najít řešení ve změně zkušebního řádu. Tito kritici zpravidla cvičí jen jedno z nejchápavějších loveckých plemen psů, retrievery, a ani tyto neumí řádně vycvičit. Měli by si připomenout starou pravdu, že 50% chyb udělá vůdce psa a 50% samotný pes. Mé poznatky ze zkoušek to plně potvrzují. Výcvik psa začíná u poslušnosti a končí u toho, aby pes pochopil co jeho vůdce od něho chce. To platí pro přípravu na zkoušky, ale i pro praxi na mysliveckých honech. Nikoho nepřesvědčíte, že  pes, Vámi vysoce ceněný , je ve vlastní práci je téměř nepoužitelný. Na honu se jen těžko budete vymlouvat na činnost rozhodčího, špatně zvolený terén, když jste podcenili výcvik psa a jeho motivaci. Sklidíte jen   posměch kolegů.                                                                                          Závěrem bych chtěl zhodnotit  klubové zkoušky, na kterých jsem posuzoval v roce 2010:

SZVPR NEZDŘEV –  zlepšit  práci v rákosí , aporty a naučit používat pejsky nos
PODBRDSKÝ  POHÁR HRÁDEK U ROKYCAN, který se skládal – SZVPR a LZ stejná bolest.
VZPR ZLÍN – tam jsem měl možnost posuzovat vodní práce a vlečky s pernatou, stále nešťastné aporty a poslušnost.
VZPR ROKYCANSKO - úplná katastrofa ve čtverci 50 x 50. mladý porost, psi nevěděli co mají dělat,po 10 metrech se zastavují a koukají na vůdce jestli jim tam něco hodí, slovo hledej jim nic neříká a ty co běží dál tak přijdou bez aportu a  jsou chváleny. Je zajímavé, že tam je stopa rozhodčího, který tam odnáší zvěř, co kdyby tam na honu zalétl křídlovaný bažant, bez lidské stopy? Podcenění disciplíny ze strany vůdců, přitom na honu je to běžná záležitost. 
 PZ NEZDŘEV – opět aporty, vlečky a použitelnost nosu při slídění.
Jsem ale rád ,že se objevují i vynikající práce a už začínají být retrievři i na honech výbornými pomocníky.

F r a n t i š e k   K u n e š

 

 

 
 
TOPlist