Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Přejeme  Vám  veselé  Vánoce  a  vše  NEJ  v  roce  2011 !

"Téčka" na bažantím honu

Sourozenci z legendárního  vrhu "T"  se sešli v sobotu 11.prosince 2010  v Ejpovicích na honu na bažanty, který pořádalo místní myslivecké sdružení. Tell Me vedená Ali Šaškovou,  Therése  doprovázená  Michalem Klasnou a Tornado s Danem Maternou  důstojně zastoupili golden retrievery a svým počtem výrazně předčili ostatní plemena. I přes mrazivé počasí a těžký zmrzlý sníh se hon povedl, ulovilo se několik bažantích kohoutů. Večer se pak konala tradiční "Poslední leč", v duchu mysliveckých tradic včetně mysliveckého soudu, hudby a bohaté tomboly.

 Golden retriever Chunny Chlupaté štěstí se stal tatínkem

Ve středu 8.12.2010 se fence Henriettě od Tří jasanů, chovná stanice "Bílý korálek", narodilo 10 štěňat, 7 fen a 3 pejsci. Psím otcem je náš šampion  Chunny Chlupaté štestí, nositel titulů   ICh,  GrandCh,  MultiCh  a  "U".  Štěňátkům přejeme pevné zdraví a všem blahopřejeme!

 
Lovecký den v MS Tisové hory - Terešov
 
V sobotu 4.12.2010 jsme  přijali pozvání od  mysliveckého sdružení Tisové hory a zúčastnili se loveckého dne v Terešově. Do honitby jsme dorazili v následujícím složení: Marťa a Ondra Horkých s Odysseou alias Sissinou, Radka Humlová se psem Xtreme alias Rupertem, Dan Materna s Tornadem alias Teddym a František Kuneš s německými loveckými teriéry Irou a Patem. Lovecký den byl složený z dopoledních natláček na černou zvěř, holou jelení zvěř a zákonem povolenou škodnou a odpoledního honu na bažanty. Dopoledne se ve dvou lečích ulovilo jedno divoké prase. Po malém občerstvení následovaly tři leče na zvěř bažantí. Na výřadu leželo 85 bažantích kohoutů a slepic. V neděli dopoledne jsme vyrazili do honitby na dohledávku bažantí zvěře. Odpoledne nás pak čekala oslava 60.narozenin pana Františka Kuneše, kterému i na tomto místě blahopřejeme a přejeme mu do dalších let mnoho zdraví a štěstí! Fotogalerii z víkendu můžete vidět ZDE
Naši psi na honech na drobnou zvěř

V sobotu 27.11.2010 jsme se účastnili honů na drobnou zvěř. Therése the Best Baron alias Tereza s Michalem Klasnou byli na honu ve svém domovském revíru MS Ejpovice, v honitbě Ejpovice - Kyšice. Lovil se bažant kohout (divoká zvěř), uměla odchovaná bažantí zvěř (slepice, kohout) a zákonem povolená škodná.Uloveno bylo 21 kohoutů (15vypuštěných)  a 14 slepic (15vypuštěno). Tornado the Best Baron alias Teddy s Danem Maternou a United the Best Baron s Radkou Humlovou se účastnili honu na drobnou zvěř v honitbě MS Lesy Staré Sedliště v okrese Tachov. Hon byl ukončen bohatým výřadem, ulovilo se 256 kusů bažantí zvěře  a 17 divokých kachen. Malou fotogalerii z honu  v  Starém Sedlišti můžete vidět ZDE

  Fotogalerie z nácviku v Ejpovicích 20.11.2010 ZDE
  

Avízo: nácvik v Ejpovicích 20.11.2010

V sobotu 20.11.2010 pořádáme nácvik na zkoušky lovecké upotřebitelnosti v honitbě v okolí Ejpovic. Zájemce prosíme, aby kontaktovali Michala Klasnu, email: klasici@email.cz, GSM:731 189 266.  Nácvik se uskuteční se zvěří a střelbou.

Podzimní zkoušky retrieverů Nezdřev 31.10.2010

V neděli 31.10.2010 jsme se v hojném počtu, jako vůdci i jako diváci  v koroně, zúčastnili Podzimních zkoušek retrieverů pořádané pod hlavičkou Retriever-klubu panem Uriánkem v honitbě MS Nezdřev. Zkoušky byly skvěle zorganizovány. Na zkouškách startovalo 16 psů ve 3 skupinách, 4 nedokončili. 1 pes uspěl ve III.ceně, 1 ve II. ceně,ostatní v ceně první. Z našich "reprezentantů" nejlépe dopadl pes Tornado alias Teddy, vůdce Dan Materna, s celkovým počtem bodů 186 /známka 3 z vodění, jinak vše ve čtyřkách :-) / v první ceně. Fotogalerii ze zkoušek od Ondry Horkého si můžete prohlédnout ZDE. Druhá fotogalerie, od Luboše Červeného, je pro Vás připravena ZDE. A do třetice, fotografie autorky Ivy Uriánkové jsou ke shlédnutí ZDE.

Výsledky OVVR Ejpovice 28.10.2010

Ve čtvrtek 28.10.2010 se v honitbě MS Ejpovice konaly zkoušky "Ověření vrozených vlastností retrieverů". Zkoušek se zúčastnilo 13 psů, dokončilo 12, 3 psi ve II.ceně a všichni ostatní v I. ceně. Náš tým zastupovala vůdkyně Radka Humlová se psem Xtreme the Best Baron alias Rupertem, která zkoušky vyhrála s maximálním počtem bodů 232 a aportem zvěře. Gratulujeme! :-) Fotogalerie ze zkoušek si můžete prohlédnout ZDE.    

 

Úspěch na Všestranných zkouškách přinášení retrieverů

Dvě naše zástupkyně nás reprezentovaly na Všestranných zkouškách přinášení retrieverů  23. - 24. října 2010 v Rokycanech. Zkoušky se konaly v honitbách v okolí Kařezu a Mýta. Z 12ti zkoušených dokončili pouze 4 psi. Vítězem zkoušek se stal labradorský retriever Orin z Voldušského vrchu, vůdkyně Jiřina Kolářová, s počtem bodů 360 a titulem CACT. Na druhém místě, rovněž s titulem CACT, se umístila  "flatka" Airin od Stříbrných rud s vůdkyní Alicí Valentovou. Oběma upřímně blahopřejeme!  :-)          

  

FOTOGALERIE z nácviku na OVVR 17.10.2010 v Ejpovicích ZDE
OVVR  Ejpovice 28.10.2010

Ve čtvrtek 28.10.2010 pořádá Ondra Horký  (v zastoupení Retriever klubu) v Ejpovicích zkoušky Ověření vrozených vlastností retrieverů, OVVR. Předtím, v neděli 17.10.2010 se koná na stejném místě, v  Ejpovicích, nácvik pro přihlášené na zkoušky. Nácvik bude obsahovat všechny disciplíny, aby Váš pes OVVR úspěšně složil..Sraz je v 9.00h na parkovišti před vjezdem do aerálu autokempu "U jezera",  Loc: 49°45'4.509"N, 13°30'57.985"E . Příspěvek na zvěř, náboje, honitbu je 200,-Kč za psa. Propozice a přihlášku najdete na stránkách Retriever klubu nebo přímo ZDE.

Na zkoušky jsou ještě poslední volná místa. Všechny Vás srdečně zveme! Pokud se rozhodnete zúčastnit se nácviku, prosíme o potvrzení Vaší účasti.  Kontaktní osobou je Ondra Horký.

 
VÍKEND  9. - 10. ŘÍJNA 2010 

 Druhý říjnový víkend byl pro nás velmi hektický. Část z nás se v sobotu zúčastnila Mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích, s následujícími výsledky:

 Xtreme the Best Baron              třída mladých          V3                                                                                   Ashley od Hradu Valdek           třída dorost             VN2                                                                                  Porthos the Best Baron            třída pracovní          V2 res. CAC                                                                        Tell Me the Best Baron              třída pracovní          V                                                                                       Black Sugar Orinco                   třída pracovní           V1 CAC res. CACIB

Fotogalerii z Mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích uvidíte ZDE 

 Další reprezentovali na dvoudenních Mezinárodních všestranných zkouškách přinášení retrieverů ve Zlíně. Zkoušky se konaly v nádherné přírodě a byly perfektně připravené.Nezbývá než poděkovat panu Ordáňovi za skvělou organizaci a sboru rozhodčích v čele s vrchním panem Bambulou za objektivní posuzování.                    

Výsledky  zde:

Chunny Chlupaté štěstí         vůdce Monika Kratochvílová   2.cena                                                                    Airin od Stříbrných rud           vůdce Alice Valentová            3.cena                                                                Tornado the Best Baron         vůdce Dan Materna               3.cena

Orin z Voldušského vrchu s vůdkyní Jiřinou Kolářovou odstoupily po prvním úspěšně dokončeném dni (pole + voda) ze zdravotních důvodů.

 
TOPlist